Raz dwa kredyt

Pomysły na kredyty i finanse bez wielkich obciążeń
Niezadowolenie z pracy

Niezadowolenie z pracy

Praca w jednym miejscu przez wiele lat ma oczywiście zarówno swoje plusy jak i minusy. Jeśli obracamy się w fajnym gronie ludzi i mamy z nimi naprawdę fajny i szczery kontakt, to tego typu praca może być świetna nawet na kilkanaście lat. Jednakże bardzo często trafiamy na toksycznych współpracowników, lub po prostu szefa, którego po pewnym czasie mamy już dość. Zastanawiamy się wtedy czy nie warto byłoby zmienić pracę i rozglądamy się powoli za nowymi dla nas opcjami zatrudnienia.

Poszukiwanie pracy

Poszukiwanie pracy jest obecnie dużo bardziej proste, niż jeszcze kilkanaście lub kilkadziesiąt lat temu. Wtedy starsze obecnie osoby nie mogły niestety skorzystać z dostępu do internetu i aplikować o pracę przez internet za pomocą swojego CV. Obecnie jeśli nie przepadamy tylko za rozmowami o pracę oko w oko, możemy złożyć aplikację przez internet i kiedy dostaniemy pozytywną odpowiedź, to dużo łatwiej i w mniejszym stresie pójdziemy odbyć rozmowę i spotkanie z naszym potencjalnym szefostwem.

Wypowiedzenie

Wypowiedzenie umowy o pracę (sprawdź gotowe wzory) powinno się odbyć około 3 miesięcy przed opuszczeniem dotychczasowego miejsca pracy. Nawet jeśli nie przepadamy za szefem i stosunki między nami się zepsuły to powinniśmy się zachować wobec niego w porządku przede wszystkim przez kwestie formalne. Szef firmy będzie miał wtedy kilka miesięcy na znalezienie odpowiedniego na nasze stanowisko pracownika i nie zostawimy po sobie na jakiś czas pustego miejsca, na które trzeba by było w trybie awaryjnym kogoś poszukać.

Praca podczas okresu wypowiedzenia

Wypowiedzenie umowy o pracę wiąże się oczywiście z tym, że będziemy musieli pracować przez pewien okres czasu wiedząc, że za kilka miesięcy bądź tygodni już nas w tym miejscu nie będzie. Jeśli atmosfera w firmie jest przeciętna, to może być to dla nas średni czas, podczas którego będzie panować bardzo specyficzny klimat. Jednakże nie warto się tym w zupełności przejmować i powinniśmy wykonywać jak do tej pory powierzone nam prace i zachować się w pełni profesjonalnie.

Przygotowanie do nowej pracy

W międzyczasie podczas okresu wypowiedzenia warto się nieco przygotować do nowej pracy i dowiedzieć kilka ciekawostek o naszym nowym towarzystwie i stanowisku, jakie będziemy piastować. Warto jest bowiem wejść do nowej pracy przygotowanym i zrobić na wszystkich pozytywne wrażenie. Jest ono szczególnie ważne i według wielu badań pierwsze poznanie nowego człowieka ma duże znaczenie przy jego dalszej ocenie i to jak wypadniemy może również rzutować na zarobki.