Raz dwa kredyt

Pomysły na kredyty i finanse bez wielkich obciążeń
Jak zakończyć pracę z klasą?

Jak zakończyć pracę z klasą?

Okres wypowiedzenia jest czasem, kiedy wielu pracowników odpuszcza wszelkie obowiązki i nie robi już nic, aby przyczynić się do poprawy wyników firmy. Nie jest to dobre podejście, ponieważ może doprowadzić do konfliktów wewnątrz zespołu. Jak odejść z pracy z odpowiednią klasą?

Zakop wojenny topór

Zakład pracy jest miejscem gdzie spotykają się ludzie o różnych zainteresowaniach i poglądach. Z tego powodu może dochodzić do konfliktów i ostrzejszych wymian zdań. Jednak w ostatnim dniu pracy trzeba każdemy podać dłoń na zgodę i zakopać wojenny topów.

Dopełnij swoich obowiązków

Podczas okresu wypowiedzenia pracownika firma nadal musi żyć swoim życiem i osiągać wyniki. Dlatego nie warto zostawiać na lodzie swoich kolegów z zespołu i postarać się pozamykać tak wiele otwartych tematów jak tylko to możliwe. W ten sposób nikt nie zostanie obarczony dodatkowymi zadaniami. Szczodre firmy mogą wynagrodzić to dodatkową premią.

Przeszkol swojego zastępcę

Jeżeli istnieje możliwość przeszkolenia nowego pracownika, która cię zastąpi, zrób to. 

Chcąc odejść z pracy bez niepotrzebnych zgrzytów, warto zrobić to z klasą. Poprzez pozamykanie wszystkich otwartych działań i tematów można zyskać w oczach zarządu firmy, co często bywa nagrodzone dodatkową premią na odchodne. Pogodzenie się  ze wszystkimi kolegami z pracy to kolejny krok, który warto wykonać, gdyż nigdy nie wiadomo kogo spotka się na dalszej drodze kariery zawodowej. Jeżeli zastępca został już zatrudniony, warto go przeszkolić, aby ułatwić zadanie pozostającym członkom zespołu. 

Więcej na temat okresu wypowiedzenia dowiesz się z Wikipedii oraz poradnika Kapitalni.org